Sunday, 1 April 2012

RPH LINUS LITERASI

 Tarikh                         : 27.03.2012                     
  Masa                           : 10.15-10.45                                              
Kelas                           :   2 Bestari                         
 Bilangan pelajar          :   6 orang                       
Mata Pelajaran            :  Literasi ( Bahasa Malaysia )                                                               
Objektif                       : Di akhir pelajaran murid dapat :
1.        Membaca suku kata tertutup dan perkataan yang mengandungi suku kata tertutup.
2.        Menulis suku kata  tertutup dan perkatan yang mengandungi suku kata tertutup.                                                                                                          
Bahan                          :  Kad perkataan, carta suku kata, Lembaran kerja.

Kemahiran                   4.18  Membaca perkataan yang mengandungi kvkvkk.
                                   5.19   Membina dan menulis perkataan yang mengandungi kvkvkk.



LANGKAH
ISI MATA PELAJARAN
AKTIVITI P&P
Set Induksi
3 minit


Mengulang semula pelajaran lepas.
1.        Menyebut perkataan berdasarkan gambar.
ca   cing                 bu  rung
ku  cing                 
Langkah 1
7 minit
baca sukukata tertutup
1.        Guru tempal  carta sukukata.
2.        Guru baca murid ikut.
3.        Murid tunjuk dan murid baca.

Langkah 2
7 minit

Baca suku kata  tertutup
tanpa bantuan guru.
1.        Murid baca secara kelas.
2.        Murid baca secara kumpulan.
3.        Murid baca secara individu.
Langkah 3
10 minit



Mengeja secara individu
1.        Murid mengeja secara individu  perkataan yang  mengandungi sukukata tertutup yang diberikan
2.        Murid menukar kad dengan kawan
3.        Mengeja tanpa melihat kad..
Penutup
Mengedarkan lembaran kerja.
1.        Murid menyelesaikan tugasan.
                                                                   




2 comments:

  1. semoga cikgu success dalam semua kerja buat cikgu.belajar dan mengajar.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Terima kasih. Mudah-mudahan saya akan dapat menyelesaikan masalah pelajar-pelajar ini. Saya sering merasa masalah pembelajaran ini lebih menjurus kepada pelajar Bangsa Melaytu aja. Betul ke?

      Delete